Opony i mechanika
Telefon602 523 524 Zegar8:00 - 16:00 pn-pt SerwisSzarych Szeregów 21, Olsztyn
 

Wycieraczki

Wycieraczki do szyb mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo.

  • Nie pytaj o wycieraczki wieczne lub prawie wieczne. Nie ma takich. Trzeba się liczyć z regularną wymianą. Typowe wycieraczki tracą swoją skuteczność po 6-12 miesiącach, zależnie od intensywności i warunków eksploatacji. Trwałość piór maleje m. in. przy częstej ekspozycji na światło słoneczne i promienie UV.
  • Jeżeli chcesz przedłużyć żywotność wycieraczek to dbaj o czystość szyb i piór. W szczególności unikaj tarcia wycieraczek o szyby zanieczyszczone piaskiem lub pokryte lodem.
  • Przed włączeniem wycieraczek zimą upewnij się, że pióra nie przymarzły do szyb. Włączenie przymarzniętych wycieraczek może oderwać część piór lub uszkodzić mechanizm napędowy ramion.
  • Wycieraczki mogą stracić swoją skuteczność po wizycie w myjni i skorzystaniu z woskowania. W takim przypadku umyj pióra łagodnym detergentem i wytrzyj wosk z szyb.
  • Bez potrzeby nie pozostawiaj ramion wycieraczek w pozycji odchylonej od szyby. Znamy przypadki, gdy metalowy szkielet pióra uderzył o szybę i spowodował jej pęknięcie.

Jeżeli zauważyłeś, że wycieraczki w Twoim aucie rozmazują bród, podskakują lub piszczą, to zajedź do nas. Mamy od ręki pióra do większości aut. Naprawiamy ramiona i mechanizmy napędowe.